Taili Vahesaar

Posted on

Nimi: Taili Vahesaar, kandidaadi nr 137
Kus kandideerin: Kohila vald, valimisliidus Parem Kohila
Miks kandideerin: Olen Kohila elanik aastast 1996, kui asusin tööle siinses gümnaasiumis õpetajana. Endalegi ootamatult sai see paik mulle väga ruttu südamelähedaseks ja otsustasin rajada siia oma kodu. Kõik minu neli last on siin sündinud ja kasvanud. Seoses sellega olen puutunud kokku siinsete probleemide ja ka positiivse arenguga hariduse vallas alates alusharidusest kuni gümnaasiumihariduseni välja. Tänaseks on minu esiklapsest saanud gümnasist, pesamuna aga käib meie kohalikus lasteaias. Seega olen endist viisi väga huvitatud kõigi haridust andvate asutuste arengust ja edasiviivatest uuendustest.
Soovin, et ka noored osaleksid meie valla arengus järjest aktiivsemalt ja julgemalt oma uuenduslike ideedega. Et neil jätkuks peale õpinguid tahtmist tagasi tulla ja siin endale kodu luua. Selleks võiks luua toimiva Kohila noortekogu, kus meie valla arengu vastu huvi tundvad ettvõtlikud noored saaksid koos käia ja oma mõtteid pädevate täiskasvanute toel teostada.
Samuti pean oluliseks meie vallaruumi jätkuvat ja kiiremat muutmist veelgi elanikusõbralikumaks, luues rohkem võimalusi tervisespordiks, meeldivaks ajaveetmiseks peredega ning lihtsalt turvaliseks ja inimväärseks elamiseks. Soovin, et meie alevis ja vallas oleks veelgi enam heakorrastatud ja kõrghaljastatud puhkealasid ja vallaruumi, mis loob hoolitsetud ja hoitud koduvalla tunde. Arvan, et kodutunne ei peaks algama ega lõppema koduvärava ega koduuksega.
Toetan alevisse ujula ehitamist, elamuarendust ja ettevõtluse arengut soodustavaid otsuseid, kergliiklusteede rajamist ning nende korrashoidu, valla teede korrastamist ja tolmuvaba katte alla panemist elanikele olulisemates piirkondades, lastele mitmekülgse huvihariduse võimaldamist ja huvihariduse toetamist.
Ma ei pea õigeks, et meie laste alushariduse omandamise hind erineb Eestis piirkonniti mitu korda. Kohila vallas on see kahjuks üks Eesti kõrgemaid.
Kontakt: taili.vahesaar@kohila.edu.ee, tel +372 56 641 288
Sünniaeg: 29.07.1975
Haridus: 1990. lõpetasin Valtu 9-kl kooli, 1993. aastal Rapla 1. keskkooli, 1996. aastal Tallinna Pedagoogilise Seminari, 2002. lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli magistriõppe.
Töökoht ja amet: Alates aastast 1996 olen ametis Kohila gümnaasiumis õpetajana. Mõnda aega olen tegelenud kohalikus spordiklubis ja spordilaagrites lisaks ka treeneritööga.
Hobid: lugemine, rulluisutamine.
Moto: Tänapäeval jõuab meieni erinevaid kanaleid pidi paljude tarkade inimeste geniaalseid ja geniaalselt lihtsaid mõtteid. Üks paljudest, mis mind kõnetanud, on ema Teresa ütlus „Vähesed meist teevad suuri asju, kuid kõik me suudame teha väikseid asju suure armastusega“. Suured asjad saavad aga tihti alguse just väikestest, kuid suure armastusega tehtud asjadest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga